Вівторок, 30.05.2017, 07:36
Вітаю Вас Гість | RSS
Гаряча лінія
06445-9-27-79 або 066-619-33-70
Контактна інформація
Адреса: вул. Незалежності, 20, смт. Новоайдар, Луганська область, 93500.

тел./факс:
(06445)9-28-98

E-mail: najdar26r.lg@pfu.gov.ua

Код ЄДРПОУ: 21792577
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Управління Пенсійного Фонду України в Новоайдарському районі Луганської області

Головна » 2014 » Червень » 20 » Особливості виплати пенсій тим, хто продовжує працювати
16:19
Особливості виплати пенсій тим, хто продовжує працювати

Перш за все треба пам’ятати, що  розмір пенсії напряму залежить від працевлаштування громадянина. Отже, що мають знати та пам’ятати працюючі пенсіонери?

Підприємці

Згідно з п. 28 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за документ, який підтверджує, що особа не працює, приймаються трудова книжка та інформація відділу персоніфікованого обліку. Відсутність доходу від підприємницької діяльності не дає підстави вважати, що особа не працює.

Одержувачі пенсій за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), пенсії у зв’язку зі зміною прожиткового мінімумудля осіб, які втратили працездатність, не перераховуються.

Інваліди

Пенсія по інвалідності, залежно від групи інвалідності, призначається в таких розмірах: інвалідам I групи — 100% пенсії за віком; інвалідам II групи — 90% пенсії за віком; інвалідам III групи — 50% пенсії за віком. Непрацюючі інваліди II та та інваліди III групп за їхнім вибором  мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком за наявності страхового стажу, у жінок — 30, у чоловіків — 35 років.

Якщо особа перебуває на обліку як одержувач пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком та не досягла пенсійного віку, вона не має права на зазначений вид розрахунку, а лише на розрахунок пенсії по інвалідності.

 Одержувачі соціальних пенсій

Слід зазначити, що отримувачі соціальної пенсії (крім інвалідів з дитинства), за умови працевлаштування, взагалі не мають права отримувати в цей час пенсію.

 Одержувачі надбавок на неповнолітніх дітей

Непрацюючим пенсіонерам нараховуються надбавки до пенсій за віком, по інвалідності на неповнолітніх утриманців (віком до 18 років).

 Одержувачі пенсій за вислугою років

Звертаємо увагу одержувачів пенсій за вислугою років на необхідність своєчасного повідомлення про працевлаштування на посаду, що дає право на отримання даного виду пенсії, адже згідно зі ст. 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, що дає право на цю пенсію.

Для запобігання переплат пенсійних коштів, пенсіонери, виплата загального розміру пенсії яких або її окремих складових залежить від факту працевлаштування, повинні своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про вступ на роботу. Утримання надміру виплачених сум пенсій здійснюється згідно із статтею 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Наша довідка: тільки за 2013 рік УПФУ в Новоайдарському районі встановлено 47 переплат з вини пенсіонерів на загальну суму 13,6 тис. гривень, за якими прийнято рішення про відшкодування згідно з чинним законодавством.    

Начальник вiддiлу з призначення пенсiй

УПФУ   в   Новоайдарському     районi

Яценко Н.А.

Переглядів: 687 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar