Понеділок, 26.06.2017, 19:15
Вітаю Вас Гість | RSS
Наша адреса:
Старобільський відділ 93701,м.Старобільськ,пл.Гоголя,5 Новоайдарський відділ 93500,смт.Новоайдар, вул.Незалежності, 20
Гаряча лінія
Старобільський відділ 06461-2-02-52 або 06461-2-02-96 Новоайдарський відділ 06445-9-27-79 або 066-619-33-70
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Block title
Block content

Старобільське об'єднане управління ПФУ Луганської області

Головна » 2014 » Березень » 28 » Порядок та умови перерахунків пенсій працюючим пенсіонерам
15:38
Порядок та умови перерахунків пенсій працюючим пенсіонерам

Факт працевлаштування чи звільнення пенсіонера впливає на розмір його пенсії, а в окремих випадках виплата пенсії зовсім припиняється, якщо пенсіонер працевлаштувався. 

 Виплата пенсії не провадиться працюючим пенсіонерам:

  • яким була достроково призначена пенсія за віком с урахуванням підпункту «г» частини першої пункту першого статті 26 Закону України « Про зайнятість населення», встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
  • жінкам, які народилися  після 1 жовтня 1956 року і скористалися правом дострокового виходу на пенсію по досягненню 55- річного віку з зменшення його розміру, якщо до досягнення пенсійного віку, встановленого ст. 26 ЗУ № 1058 вони працевлаштовуються та будуть працювати  пенсія буде припинена, а в разі звільнення – поновлена.
  • особам, яким призначена пенсія за вислугу років при працевлаштуванні на посаду, яка дає право на призначення цього виду пенсії.
  • отримувачам  соціальних пенсій (крім інвалідів дитинства).

 

     Зміна розміру пенсії при працевлаштуванні відбувається в наступних випадках:

 

      1.Частиною третьої  статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що перерахунок пенсії, нарахованої згідно статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» ( мінімальний розмір пенсії на рівні прожиткового мінімуму для осіб, втративши працездатність та доплата за понаднормативний стаж від такого прожиткового мінімуму) перераховується вразі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, згідно закону тільки непрацюючим пенсіонерам, а працюючим – тільки після звільнення з роботи, або припиненням діяльності, яка зв'язана з отриманням доходу( особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, вважається працюючою особою). Розмір пенсії перераховуються с урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, згідно закону і встановленого на дату звільнення чи припинення підприємницької діяльності.

        2. Згідно частини другої Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  статті  33 непрацюючі інваліди II та III за їх бажанням мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі за віком, призначеної згідно статті 27 та 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які мають необхідний страховий стаж. Вразі працевлаштування такої особи ( крім випадків, коли він досяг пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування») в період роботи пенсія по інвалідності виплачується в розмірі, передбаченому статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування») в період роботи пенсія по інвалідності виплачується в розмірі, передбаченому частиною першою статті 33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»( інвалідам II групи – 90% пенсії за віком, інвалідам  III групи – 50%).

         3. Порядком проведення індексації грошових доходів населення передбачено, що працюючим пенсіонерам  в першу чергу індексується заробітна плата. Індексація пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, яке виплачується замість пенсії виконується після індексації заробітної плати згідно виданої підприємством, де працює пенсіонер довідки, в якій вказано розмір його оплати праці, проіндексована сума і сума індексації. У всіх випадках загальний дохід працюючого пенсіонера( заробітна плата і пенсія), який підлягає індексації, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого для    працездатної особи.

           Також при працевлаштуванні припиняється виплата надбавки на утриманця, яка призначається згідно зі статтями 21 та 33 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до пенсії за віком непрацюючим пенсіонерам, які мають на утриманні непрацездатних членів сім’ї. Розмір надбавки на кожного утриманця встановлено  в розмірі 150 грн.

             Пенсіонери повинні знати, що в разі працевлаштування (звільнення), необхідно звертатися в органи Пенсійного фонду України за містом отримання пенсії і підтвердити це необхідними документами.

             В разі, якщо Ви не повідомили про це,  а Вам по Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  не повинні були  виплачувати пенсію або  іншу пенсійну виплату, то згідно статті 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»  суми пенсії, надміру  виплачені  внаслідок зловживань з боку пенсіонера, можуть бути повернені пенсіонером добровільно або стягуються згідно рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку.

Заступник начальника управління К.А.Суворова

Переглядів: 3847 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar