Вівторок, 30.05.2017, 07:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Гаряча лінія
06445-9-27-79 або 066-619-33-70
Контактна інформація
Адреса: вул. Незалежності, 20, смт. Новоайдар, Луганська область, 93500.

тел./факс:
(06445)9-28-98

E-mail: najdar26r.lg@pfu.gov.ua

Код ЄДРПОУ: 21792577
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Управління Пенсійного Фонду України в Новоайдарському районі Луганської області

Головна » 2014 » Лютий » 14 » Про стан правової роботи
15:59
Про стан правової роботи

Протягом 2013 року велась робота, яка направлена  на наповнення  бюджету Пенсійного фонду шляхом  подання до відділу ДВС Новоайдарського РУЮ  290 виконавчих документів на загальну суму 921,9тис.гривень та вживалися заходи щодо забезпечення додержання вимог законодавства в їх діяльності із захисту законних інтересів Пенсійного фонду, шляхом стягнення сум заборгованості в судовому порядку.

Так, до Адміністративного суду подано 34 позови на загальну суму 312,4тис.грн., з них:                2  позови щодо відшкодування пенсій, щомісячної адресної допомоги, допомоги на поховання  Фондом ССНВ на суму 147,7тис.грн. та  32 позови щодо стягнення заборгованості по єдиному внеску на загальну суму 164,7тис.гривень. По результатам розгляду задоволено  29 позовів на суму 153,0тис.гривень.

Надійшло за позовними заявами у поточному році 185,4тис. гривень, з них: за позовами щодо недоїмки з єдиного внеску – 185,1тис.грн., за позовами щодо відшкодування пенсій, щомісячної адресної допомоги, допомоги на поховання  Фондом ССНВ – 0,3 тис. гривень.

На виконання вимог спільного наказу Міністерства юстиції управлінням  проведено 4 взаємозвірення виконавчих документів, які знаходяться на примусовому виконанні у відділі Державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції, про що складено акти. Щоквартально при складенні актів звірок управлінням здійснювалась інвентаризація виконавчих документів, що знаходяться на виконанні в органах виконавчої служби.

На виконанні в територіальному органі ДВС станом на 01.01.2014 перебуває 229 виконавчих документів на загальну суму 739,3тис.грн., з них: 151 вимог про сплату боргу на суму 534,6тис.грн., 46 рішень судів на суму 186,2тис.грн., 30 рішень управління на суму 17,3тис.грн, 2 постанови про адміністративне правопорушення на суму 1,2тис.гривень.          Надійшло від заходів державної виконавчої служби з початку року 347,2тис.гривень.

З метою реалізації прав стягувача у виконавчому провадженні  управлінням, в рамках ст. 12 Закону України «Про виконавче провадження», з початку року проведено 242 ознайомлення з матеріалами виконавчих проваджень.

В роботі державних виконавців мали місце недоліки у вигляді неефективних дій або бездіяльності, у зв’язку з чим управлінням приходилося втручатися в таку роботу з метою її активізації, зокрема, під час проведенні засідання спільних робочих груп та нарад, а також шляхом оскарження дій та бездіяльності державних виконавців, а саме з початку поточного року органами Пенсійного фонду подано 17 скарг, з них до начальника відділу ДВС (копія до керівника вищого рівня ДВС) – 13, до суду – 4.

Для виявлення майна, за рахунок реалізації якого можливе погашення боргів до Пенсійного фонду, спеціалістами територіальних управлінь прийнято участь у 36 сумісних з представниками відділів державної виконавчої служби  виїздах до боржників, за результатами яких погашено заборгованість в сумі 50,3тис.гривень.

З метою недопущення фактів ухилення боржників від виконання зобов’язань, покладених на них рішеннями суду, управлінням з початку року направлено до територіального відділу державної виконавчої служби 6 клопотань про ініціювання питання про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України.

Відділом Державної виконавчої служби Новоайдарського районного управління юстиції протягом 2013 року до суду подано 4 заяви щодо встановлення тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за межі України у відношенні керівників боржників – юридичних осіб. За результатами розгляду  вищезазначених заяв судом винесено 2 рішення про відмову у задоволенні вимог державного виконавця. Причинами відмови зазначено відсутність реальної загрози невиконання чи утруднення виконання рішень та часткове погашення боргів керівниками боржників – юридичних осіб тощо.

З метою забезпечення взаємодії з територіальним органом Державної виконавчої служби при виконанні рішень судів, вимог про сплату недоїмки, рішень про накладення штрафів та пені та постанов про адміністративні правопорушення управлінням було підписано спільний наказ «Про удосконалення співпраці відділу Державної виконавчої служби Новоайдарському районного управління юстиції та управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі» від 27.03.2009 №43 (зі змінами), яким створено спільну постійну робочу групу для постійного аналізу стану виконання виконавчих документів про стягнення коштів на користь органів Пенсійного фонду України та вирішення проблемних питань при примусовому виконанні виконавчих документів, виданих на користь Пенсійного фонду.  У 2013 році проведено 12 засідань спільної робочої групи та  проведено 3 спільні наради щодо сумісних дій зі стягнення коштів на користь Пенсійного фонду розроблені та затверджені спільні дії щодо координації роботи між управлінням та виконавчою службою Новоайдарського районного управління юстиції щодо погашення боргів перед Пенсійним фондом.

Ведеться постійне листування з територіальним органом ДВС з питань вчинення дій щодо примусового виконання виконавчих проваджень.

Начальником управління згідно чинного законодавства розглянуто 2 протоколи про адміністративні правопорушення та винесено 2 постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 0,8тис.гривень. Надійшло в рахунок сплати адміністративних штрафів 0,8 тис.гривень.

Станом на 01.01.2014 управління є кредитором відносно 3 підприємств-боржників з сумою кредиторських вимог 164,0тис.грн. щодо якого розпочато справу про банкрутство відповідно до Закону № 2343-ХІ.   Списано, у зв'язку з ліквідацією, борг 1 підприємства - банкрута в сумі 14,8тис.грн (постанова Господарського суду Луганської області від 03.06.2013 у справі №2б/5014/3223/2012 про банкрутство ТОВ «Плодородіє»).

Протягом 2013 року правова робота управління була направлена на забезпечення  представлення  його  інтересів в суді  з розгляду питань щодо призначення та виплати пенсій у судовому порядку.  Так, управління було залучено в якості відповідача по 5 справам, зокрема: 1 справа щодо призначення та виплата щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці: 1 -  щодо призначення  (перерахунку) та виплату пенсії за Законом України №1058 від 08.07.2003 року; 1 -  щодо призначення  (перерахунку) та виплату пенсії на пільгових умовах;             1- щодо розгляду заяви по ст. 267 КАС не виконання судових рішень по ЧАЕС; 1- щодо  призначення  (перерахунку) та виплату пенсії як державним службовцям.

Оскаржено управлінням рішень суду, винесених не на користь органів ПФУ, до апеляційного суду – 4, до касаційного суду - 193.

Протягом 2013 року до управління надійшло 29 заяв про узгодження вимог про сплату боргу, винесених управлінням, на загальну суму 290,9тис. гривень. 

По результатам їх розгляду начальником управління, на підставі  пункту 5 розділу V Порядку розгляду органами Пенсійного фонду України скарг на рішення про накладення штрафу, нарахування пені та заяв платників при узгодженні ними вимог про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 №22-7, винесено 28 рішень на суму 211,5тис.грн. про залишення заяв без задоволення, а вимог про сплату боргу – без змін, та             1 рішення на суму 79,4тис.гривень про повернення заяви без розгляду.

 Головний спеціаліст-юрисконсульт                                                              В.М. Зражаєва

 13 лютого 2014 року   

  

Переглядів: 662 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar