ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ ЩОДО ДОБРОВІЛЬНОЇ СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ ТА ВІДШКОДУВАННЯ ПІЛЬГОВИХ ПЕНСІЙ - 24 Травня 2013 - Пенсійний фонд України в Новоайдарському районі
Вівторок, 17.01.2017, 17:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Гаряча лінія
06445-9-27-79 або 066-619-33-70
Контактна інформація
Адреса: вул. Незалежності, 20, смт. Новоайдар, Луганська область, 93500.

тел./факс:
(06445)9-28-98

E-mail: najdar26r.lg@pfu.gov.ua

Код ЄДРПОУ: 21792577
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Управління Пенсійного Фонду України в Новоайдарському районі Луганської області

Головна » 2013 » Травень » 24 » ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ ЩОДО ДОБРОВІЛЬНОЇ СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ ТА ВІДШКОДУВАННЯ ПІЛЬГОВИХ ПЕНСІЙ
10:58
ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ ЩОДО ДОБРОВІЛЬНОЇ СПЛАТИ ЄДИНОГО ВНЕСКУ ТА ВІДШКОДУВАННЯ ПІЛЬГОВИХ ПЕНСІЙ

З 28 квітня 2013 року набрав чинності Закон України від 4 квітня 2013 року № 184-VIІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного внеску» (далі – Закон).

Законом врегульовано питання сплати єдиного внеску міжнародними організаціями, розташованими за межами України, за її працівників, які є громадянами України, що дає можливість реалізувати права громадян України, які працюють у таких установах на пенсійне страхування.

З цією метою Пенсійним фондом України укладатимуться з розташованими за межамиУкраїни установамиорганізаціями (у тому числі міжнародними), угоди добровільної участі просплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за громадянУкраїниякі у них працюютьщо дасть можливість зараховувати до стажу, необхідного для призначення пенсії, відповідні періоди трудової діяльності.

Також на добровільну участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні шляхом сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування мають право особиякі досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиноговнескувизначених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у тому числі іноземці та особи без громадянстваякі постійнопроживають або працюють в Українігромадяни Україниякі працюють або постійно проживають за межами Україниякщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість якихнадана Верховною Радою України.

Такі особи беруть добровільну участь протягом строку, визначеного в договорі продобровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхуванняале неменше одного року.

Договір про добровільну участь особи укладають з територіальним органом Пенсійногофонду за місцем проживання, до якого подають відповідну заяву.

З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язковогодержавного соціального страхуваннятериторіальним органом Пенсійного фонду в строк не пізніше30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповіднодо типового договору, що затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-5 та зареєстровано у Міністерстві юстиції Українивід 27.10.2010 за № 994/18289.

Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особоюєдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковомудержавному соціальному страхуваннюу тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бутименшою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внескуобчисленого виходячиз максимальної величини бази нарахування єдиного внескувстановлених на дату укладеннядоговору.

Для осібякі виявили бажання брати участь в загальнообов'язковому державномусоціальномуо страхуванні, а саме – на загальнообов'язкове державне пенсійне страхуваннярозмірєдиного внеску становить  33,2% суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Крім того, Законом внесено зміни до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» в частині уточнення пенсійного віку при відшкодуванні пільгових пенсій.

Суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників,  філії, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених платників, що не мають статусу юридичної особи, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, сплачують у розмірі 100% фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язковедержавне пенсійне страхування».


Переглядів: 521 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar