Щодо нарахування ЄСВ на суму зарплати, нарахованої згідно з рішенням суду - 1 Серпня 2012 - Пенсійний фонд України в Новоайдарському районі
Середа, 01.10.2014, 13:10
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Ви підтримуете передачу ЄСВ до МДЗУ?
Всього відповідей: 10
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0

Управління ПФУ в Новоайдарському районі

Головна » 2012 » Серпень » 1 » Щодо нарахування ЄСВ на суму зарплати, нарахованої згідно з рішенням суду
10:21
Щодо нарахування ЄСВ на суму зарплати, нарахованої згідно з рішенням суду
ЛИСТ від12.06.2012 № 13484/03-30

Пенсійний фонд України розглянув звернення щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суми середньої заробітної плати, нарахованої згідно з рішенням суду за вимушений прогул померлого працівника, і повідомляє.
Частиною другою статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) передбачено, що для осіб, яким згідно з рішенням суду нараховано середню заробітну плату за вимушений прогул, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу) на кількість місяців, за які вона нарахована.
Закон набрав чинності з 01.01.2011 р. Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, якщо суми заробітної плати згідно з рішенням суду нараховані померлому працівнику за період до 1 січня 2011 року, то єдиний внесок у такому випадку не нараховується, оскільки на день нарахування зазначених сум особа не перебуває у трудових відносинах з установою.
Якщо виплати заробітної плати згідно з рішенням суду припадають за період після 2011 року, то єдиний внесок визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу) на кількість місяців, за які вона нарахована.
Розмір єдиного внеску для кожної категорії платників та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлено статтею 8 Закону .
Відповідно до частини дев'ятої статті 8 Закону для платників, які працюють на посадах, робота на яких зараховується до стажу, що дає право на одержання пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" , встановлюється єдиний внесок у розмірі 6,1 відсотка суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці" .
Для працівників розмір єдиного внеску становить 3,6 відсотка суми нарахованої заробітної плати.
'...'
Відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування , який затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. № 22-2 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 р. за № 1014/18309 (далі - Порядок), звіт формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок.
У таблиці 6 додатка 4 Порядку , яка призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої заробітної плати (доходу) у звітному місяці, при відображенні нарахувань згідно з рішенням суду середньої заробітної плати за вимушений прогул обов'язково відображається місяць, за який проведено нарахування (реквізит 11). У реквізиті 10 зазначається код типу нарахувань "1". Єдиний внесок в даному випадку відображають без ознаки наявності підстави для обчислення спеціального стажу.

Перший заступник
Голови правління  В. Кравчук
Переглядів: 483 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]