Понеділок, 19.11.2018, 01:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Наша адреса:
САЙТ ЗАБЛОКИРОВАН
Форма входу
САЙТ ЗАБЛОКИРОВАН
Block title
Block content

САЙТ ЗАБЛОКИРОВАН

Страхові свідоцтва

Свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування

З 2002 року органи Пенсійного фонду України ведуть роботу по видачі громадянам свідоцтв про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

 


Це свідоцтво є єдиним документом для всіх видів існуючого соціального страхування: пенсійного, на випадок безробіття, від нещасного випадку на виробництві, соціального, а також в майбутньому медичного. Воно необхідне кожному, адже саме цей документ підтверджує, що людина застрахована, заплатила страхові внески і має право на надання послуг і виплат по загальнообов'язковому соціальному страхуванню.

Порядок видачі та зразок свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування було затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2000 № 1306. Згідно із цією постановою роботу з видачі страхових свідоцтв проводять органи Пенсійного фонду України.

Роботодавець при прийомі на роботу або укладенні відповідного договору з фізичною особою зобов'язаний вимагати пред'явлення свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування. В разі його відсутності застрахованю особою за даними паспорта та довідки про ідентифікаційний номер заповнюється анкета та подається до кадрової служби за місцем роботи, а заповнену анкету кадровик передає до органів Пенсійного фонду.

Анкети заповнюються тільки друкарськими буквами, без скорочень, українською мовою відповідно до україномовної сторони паспорта або іншого документа, який підтверджує персональні дані про застраховану особу. У нижній частині форми працівник ставить особистий підпис і дату заповнення. Заповнена таким чином анкета передається відповідальній особі роботодавця для перевірки повноти і правильності заповнення відомостей і формування пачок і пакетів документів. Комплект вказаних документів повинен бути завірений відповідними підписами і печаткою роботодавця.

Особи, які забезпечують себе роботою самостійно (особи, які займаються підприємницькою, адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, в тому числі члени творчих спілок, творчі працівники, які не є членами творчих спілок), особи, які добровільно сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також громадяни України, які працюють за межами України і не застраховані в системі соціального страхування країни, де вони перебувають, подають анкету до органів Пенсійного фонду за постійним місцем проживання самостійно одночасно з реєстрацією в ньому як платники страхових внесків. Страхове свідоцтво видається безкоштовно.

За своєю суттю страхове свідоцтво - це ламінована картка, яка має номер та серію.

Головними елементами, відображеними у свідоцтві, є ідентифікаційний номер, прізвище, ім'я та по-батькові, дата народження застрахованої особи.  При отриманні свідоцтва застрахована особа повинна уважно перевірити на повноту і коректність всі внесені дані, та, за відсутності помилок, отримати свідоцтво під розпис в супроводжувальній відомості. При виявленні помилок свідоцтво застрахованій особі не видається, а повертається в управління Пенсійного фонду. Для отримання нового, виправленого свідоцтва заповнюється "Анкета" з типом форми "корегуюча" і передається в управління ПФУ. Також повертаються в управління Фонду свідоцтва, які не отримані у зв'язку із звільненням працівника з підприємства.  На підставі свідоцтва застрахована особа має можливість безкоштовно через інформаційні кіоски отримати відомості про себе в системі персоніфікованого обліку в будь-якому органі Пенсійного фонду на території України.

Якщо громадянин вже заповнював анкету на попередньому місці роботи, але свідоцтво не отримав, на нього повторно анкета не заповнюється, оскільки всі дані про виготовлені свідоцтва фіксуються в Інформаційному центрі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду, на повторно заповнену анкету видається дубль і свідоцтво не друкується. Невидані свідоцтва зберігаються у відділах персоніфікованого обліку районних управлінь ПФУ по місцю реєстрації страхувальника і видаються застрахованим особам при пред'явленні паспорта. У разі неможливості отримати виготовлене свідоцтво в конкретному управлінні Фонду (наприклад, у зв'язку з переїздом в інше місто) можна звернутися по допомогу в управління ПФУ за місцем проживання для отримання свідоцтва з іншого району. Для обміну страхового свідоцтва у зв'язку із зміною будь-яких облікових даних застрахованої особи, наприклад П.І.Б.,або при його втраті, застрахованій особі необхідно подати заяву у відділ персоніфікованого обліку районного управління ПФУ і повторно заповнити анкету.